בבתי האופנה היוקרתיים, ברשתות הגדולות ובחנויות הבוטיק, אתם מתרשמים מהתוצרים הסופיים: פריטים המונחים על מדפים או תלויים על קולבים. האם יצא לכם לחשוב פעם על תהליך העיצוב והיצירה ש"מאחורי הקלעים"? כל פריט שאתם רואים – מחולצת T פשוטה ועד שמלת ערב מפוארת, מתחילים ברעיון של מעצב, שעובר תהליך פיתוח ודיוק שיכול לקחת ימים, שבועות ואפילו חודשים.

אנחנו ב"פרופשנס", שמחים לשתף אתכם – אלו המעוניינים לעצב אופנה, בשלבים המרכזיים שאתם והפריטים בעיצובכם, תעברו. עיצוב אופנה ותלבושות – איך זה עובד? 

שלב ראשון: שרטטו את הרעיון שלכם

בשלב הראשוני, אינכם צריכים באמת לשרטט או לאייר דגם מוגמר, אלא יותר לשרבט רעיונות ורגשות. "העתיקו" את המחשבות שלכם לדף, ובדקו איך הם מתגבשים לכדי שלם עיצובי. שלב זה נחשב לשלב היצירתי ביותר (והמאתגר ביותר), שכן בו תגבשו את הקונספט הכללי, סוג הפריט, למי היא מיועד, גזרה וכיוצא בזה. 

טיפ מאיתנו: מומלץ מאד לאייר מספר איורים של הדגם, עם שינויים קלים/אופציות שונות בכל איור. המטרה היא לייצר תנאים להשוואה, שיאפשרו לכם לבחור בסקיצה הנכונה ביותר בהתאם למגוון פרמטרים (קהל יעד, התאמה לרוח המותג עבורו אתם מעצבים, הצרכים והטרנדים העכשוויים וכיוצא בזה).

שלב שני: מכונת התפירה מוכנה, ואתם? 

אחרי אינספור שרטוטים, איורים, מחיקות, גניזות, תיקונים ודיוקים, יש בידכם את הסקיצה הסופית! בשלב זה, תעירו את החלום העיצובי שלכם שנח לו על הסקיצה, לחיים! את עבודת התפירה יקדים כמובן שלב רכישת הבדים הרלוונטיים לעיצוב. עמלו על תפירת הפריט העיצובי בסביבה המעוררת בכם השראה, ובשעות בהן אתם פרודוקטיביים ומרוכזים. תופתעו עד כמה "התפאורה" שמסביבכם תשפיע לא רק על התוצר הסופי, אלא גם על חוויית היצירה שלכם.

שלב שלישי: מדידות ראשונות, תיקונים אחרונים

פריט האופנה שאתם מעוניינים לעצב מיועד לתערוכה או תצוגת אופנה? אחד השלבים המרגשים ביותר בתהליך של פרויקט עיצוב אופנה ותלבושות, הוא שלב המדידות. הלבשת הפריט על בובה ("אנושית" ככל שתהיה), אינה דומה להלבשת הפריט על דוגמן או דוגמנית שיתהלכו בתוך הבגד. בשלב זה, עליכם להבין אם הציפיות שלכם נענו ואתם מרוצים, או ששינו מקום לסבב תיקונים בכדי לדייק ו"להאיר" את העיצוב. 

חשוב לדעת: עיצוב אופנה ותלבושות הוא פרויקט לכל דבר ועניין. למרות שעיצוב הוא אומנות ואי אפשר תמיד להאיץ תהליכי יצירה, חשוב ליצור roadmap בו תפרטו את כל המשימות הרלוונטית לעיצוב הפריט לפי ימים ושעות: איפיון קהל יעד לפריט, סקיצות, תיקונים, סיור בחנויות בדים, תפירה, מדידות, תיקונים ועוד. תוכנית העבודה הזו חיונית מסיבה פשוטה: כמעצבים, יהיה עליכם לעמוד בלוחות זמנים שיוכתבו ע"י מנהלי תצוגות או תערוכות, מנהלים בבית אופנה בו תעבדו וכיוצא בזה. 

המחשבה על עיצוב אופנה ותלבושות מרגשת אתכם? אתם רוצים ללמוד לעצב ולתפור וחולמים להשתלב בתעשיית האופנה בארץ ובחו"ל? אנחנו ב"פרופשנס" מזמינים אתכם לתפור לעצמכם חלום! לפרטים נוספים, התקשרו – 077-535-9003