יכול להיות שיש לך בראש אינספור רעיונות לעיצוב בגדים מדהימים. יכול להיות שאפילו כבר הצלחת לתפור בגדים לעצמך ולאחרים. בגדים יפים, שימושיים, נוחים ומרשימים, אבל כשרוצים לעצב בגדים קצת יותר מורכבים, או לעסוק בעיצוב אופנה באופן יותר מקצועי, חשוב לדעת איך ליישם איור אופנה ולהשתמש בכלי הזה, כדי למנף את היכולות שלך.

אז מה זה בדיוק איור אופנה ואיך זה יכול למנף את הרמה המקצועית שלך בעיצוב אופנה?

מה זה איור אופנה ולמה זה חשוב?כל מה שצריך לדעת על איור אופנה והחשיבות שלו למקצועיות שלך

איור אופנה נחשב לאחד הכלים הבסיסיים והחשובים ביותר של מעצבי אופנה, בו משתמשים כדי לתכנן קולקציות שלמות או דגמים בודדים. ניתן ליישם איור אופנה באמצעות עיפרון ודף, עם או בלי צבע, או באמצעות איור ממוחשב, עם תוכנה מתאימה. איור אופנה מאפשר למעצבים ליצור מעין דגם ראשוני, דו מימדי, של הבגד אותו הם רוצים לעצב.

באופן הזה, מעצבי אופנה יכולים לראות איך הבגד עשוי להיראות, הרבה לפני שהם מתחילים לבחור בדים, לגזור ולתפור. האיור מאפשר למעצבים להתאים באופן מדויק יותר את סוג הבד לסוג הבגד ואף לבחור את הדוגמה המתאימה והצבעים המתאימים לבד, להבין איך הבגד יראה על מבנה גוף מסוים, או אחר, אילו פריטי אופנה נוספים, כמו נעליים, תיק ותכשיטים, יתאימו לו ועוד. כל זה בזכות הדימוי הריאליסטי המתקבל באמצעות איור אופנה. לכן, שלב זה של איור הבגד המתוכנן, נחשב חיוני לתהליך היצירה  – מהחזון ועד לבגד המוגמר.

למה חשוב ללמוד איור אופנה?

גם אם יש לכם יכולות אומנותיות גבוהות, קיימות טכניקות שונות בתחום איור אופנה, שכדאי ללמוד, כדי למצות את המקסימום האפשרי מהכלי המרכזי הזה. לכן, סטודנטים בקורס איור אופנה לומדים כיצד לשאוב השראה לעיצוב ואיור של קולקציות שלמות, כיצד לפתח את החשיבה היצירתית וליישם אותה במגוון טכניקות על גבי נייר, או תוכנת מחשב.

כמו כן, לומדים כיצד לצייר דגם ודוגמנית, לומדים להכיר טכניקות צביעה שונות (פחם, צבעי עיפרון, צבעי מים ועוד), כיצד להמחיש את סוג הבד באיור, כיצד לאייר תנועות גוף ואת הדגם מכיוונים שונים וכן כיצד להשתמש בתוכנות מחשב מתאימות. לבסוף, רכישת הכלים החיוניים האלה במסגרת איור אופנה, מאפשרת למעצבים לבנות תיק עבודות, ליצור קולקציות שלמות, לתכנן באופן מדויק יותר את הדגמים השונים, ליצור דגמים בהזמנה אישית  ולשדר רמה גבוהה של מקצועיות בכל פרויקט עיצוב.

לסיכום

איור אופנה הוא כלי מקצועי חיוני של מעצבי אופנה גדולים או קטנים. הוא מאפשר לתכנן ולעצב קולקציות ודגמים באופן מדויק ומוצלח יותר מכל כלי אחר ולכן נחשב חלק בלתי נפרד מתהליך היצירה. גם אצלנו ב פרופשנס – Profashions, איור אופנה הוא חלק מרכזי וחשוב במסגרות ההכשרה השונות שלנו. רוצים לדעת עוד על איור אופנה ובכלל? דברו איתנו!