תפירת בגד ים

תפירת בגדי ים זה חלום של מעצבות אופנה מתחילות רבות (וגם של ותיקות). זה אולי אחד התחומים הכי צבעוניים, יצירתיים וקלילים בעולם האופנה וכנראה בגלל זה, וגם בגלל הצורך בבגדי ים מהממים בישראל החמה – זה מקצוע מבוקש בארץ.

אז אם גם את חושבת לתפור בעצמך בגדי ים, קבלי מאיתנו כמה שיטות וכללים לתפירת בגדי ים.

שיטות תפירת בגדי ים 

שיטות לתפירת בגדי ים נחלקות לכמה נושאים שונים:

  1. שימוש במכונות תפירה שונות, שכל אחת מהן מתמחה בסוג אחר של תפר מקצועי
  2. תפרים מיוחדים לחיבור, גימור ומכפלת
  3. בחירת דגם וגזרה מתאימה לבגד ים: תחתון גבוה, או ברזילאי, חוטיני, או ביקיני, קשירה או שלם, סטרפלס או גופייה, חזיית משולשים, או חזייה עם ריפוד ועוד.
  4. עבודה עם גזרות בסיס מוכנות או יצירת גזרות משלך במידות שונות
  5. היכרות עם סוגי בדים רלוונטיים לתפירת בגדי ים ועוד.

 

כל הנושאים הנ"ל הם רק חלק מהשיטות לתפירת בגדי ים שתוכלי ללמוד במרכז הרב תחומי לעיצוב אופנה – פרופשנס.

שלבים ושיטות תפירת בגדי ים

כדי להשתמש בכל השיטות שיש לעיצוב ותפירת בגדי ים, יש כמה שלבים בתהליך היצירה שצריך להכיר (וגם אותם אנחנו מלמדים בקורס כמובן):

  1. מדידות כדי לתפור בגד ים בהתאמה אישית צריך למדוד את הגוף של הלקוחה – את אזור החזה, המותניים, הירכיים, המותניים והישבן.
  2. שרטוט יש לשרטט את בגד הים כפי שאת מדמיינת אותו ובהתאם למה שהלקוחה מבקשת. את החלק הקדמי וגם את החלק האחורי, תוך התייחסות למידות שלקחת קודם.
  3. בחירה ותכנון של גזרה יש בגדי ים עם תחתון  – מכנס, או חוטיני. יש בגדי ים עם חזיית משולשים, או חזייה מעוטרת תחרה. יש בגדי ים שלמים או ביקיני. לכל סוג של בגד ים צריך לשרטט גזרה מתאימה, בהתאם לעיצוב שאת רוצה ולמידות של הלקוחה.
  4. הצטיידות לקראת תפירה קניית בדים מתאימים, חוטים ומחטים, סרט מדידה, טוש סימון, קוצץ בדים, פורם, סרגל, פס גומי ומכונת תפירה.
  5. בחירת בדים מתאימים לתפירת בגד ים בדים לבגדי ים הם סטרצ'ים ועמידים בפני נזקי מים, מלח וכלור. לכן משתמשים בדרך כלל בלייקרה או פוליאסטר, שגם יכולים להתייבש בקלות יחסית, להימתח ולגלות עמידות בפני מים. גם לצורך תפירת בגד ים עם בטנה אפשר ורצוי להשתמש בבד לייקרה.

עוד כמה טיפים לתפירת בגדי ים

בחרי חוט מתאים לתפירת בגד ים ואל תוותרי על מכונת תפירה עם אוברלוק. הקפידי על בחירת מחט מתאימה ואל תשכחי – לקנות קצת יותר בדים ממה שנראה לך שצריך, כי תמיד יכול להיות שתצטרכי עוד קצת בד.

לסיכום, תפירת בגדי ים זה אחד התחומים הקלילים והמהנים ביותר בתחום עיצוב אופנה. רוצה לדעת אם גם לך מתאים ללמוד איך לתפור בגדי ים בצורה מקצועית? דברי איתנו!